Kroměřížská městská policie v minulém roce řešila více dopravních přestupků

09.05.2022 13:46

KROMĚŘÍŽ- Kroměřížská městská policie loni zaznamenala ve srovnání s rokem 2020 o 737 více dopravních přestupků. Zatímco v roce 2020 strážníci řešili 3519 těchto přestupků, loni jich bylo 4256.
„Rok 2020 byl poznamenán koronavirem, proto bylo dopravních přestupků ve srovnání s jinými lety méně. Nicméně počet přestupků v dopravě za rok 2021 je i ve srovnání s průměrným rokem vysoký. Mnozí řidiči jsou neukáznění, jezdí ve městě rychle či neplatí parkovné. Je dobře, že městská policie takové chování postihuje,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Městská policie loni řešila celkem 4834 přestupků, meziročně o 849 více. Dalších 149 přestupků předala k vyřešení oddělení občansko-správních přestupků (v roce 2020 jich bylo o 20 méně). „Celkový počet přestupků se zvýšil především právě proto, že přibylo prohřešků v dopravě. Navíc jsme předali dalších 360 přestupků, meziročně o 142 více, oddělení dopravy a silničního hospodářství. Zde se na nárůstu projevila novela zákona, která umožňuje řešit dlouhodobě odstavená vozidla,“ poznamenal ředitel městské policie Libor Kubiš.

Z dalších událostí strážníci řešili nejvíce majetkových přestupků, krádeží či poškození věci. Bylo jich celkem 187, oproti roku 2020 o 36 více. Celkem 216 přestupky se městská policie zabývala kvůli porušování městských vyhlášek. „Jednalo se zejména o zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti, volný pohyb psů na veřejném prostranství či znečišťování ulic a veřejných prostranství,“ dodal Kubiš. Strážníci také předali Policii České republiky 31 podezření na spáchání trestného činu, meziročně o dvě desítky méně.

„Celkem se městská policie zabývala více než 16 tisíci událostmi. Mezi ně patří také například kontroly totožnosti osob podezřelých z přestupku nebo při pátrání po hledaných osobách, pátrání po ztracených dětech, odchycení toulavých psů, preventivní kontroly ohledně podávání alkoholu mladistvým či kontroly dětských hřišť, hřbitovů, opuštěných objektů a parků. Loni městská policie přijala 295 předmětů zařazených jako ztráty a nálezy,“ dodal Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městský úřad Kroměříž