Kroměřížané se v neděli sejdou u druhé adventní svíce

04.12.2021 09:30

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice připravuje na druhou adventní neděli, tedy na 5. prosince, setkání u dva metry vysoké svíce na Komenského náměstí. Začne v 17 hodin. Připraven bude krátký doprovodný program, o který se postará duo sester Matějčkových, i mikulášské drobnosti pro nejmenší děti.
„Rozsvícení první adventní svíce přilákalo minulou neděli na náměstí Míru hlavně rodiny s dětmi. Nechceme je připravit o zážitek, a tak jsme se rozhodli toto komorní setkání uspořádat znovu, a hlavně našim nejmenším tak zpříjemnit předvánoční čas,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.
Rozsvícení velkých adventních svící, tedy proměna města v adventní svícen, je novinkou, kterou kroměřížská radnice připravila na letošní předvánoční období. Dva metry vysoké svíce doplňují vždy vánoční strom a ozdoby. Kromě náměstí Míru a Komenského náměstí jsou svíce umístěné na Masarykově náměstí a na Velkém náměstí u lavičky Václava Havla.
„Nové světelné prvky doplní vánoční osvětlení v ulicích v centru města, a hlavně výzdobu na Velkém náměstí, která zahrnuje stejně jako v loňském roce vstupní bránu, osm metrů vysoký světelný kužel symbolizující vánoční strom, nasvícenou kašnu a světelné nebe, které se rozprostře nad hlavami návštěvníků náměstí,“ doplnil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížského městského úřadu.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž