Kriminalisté zadrželi zloděje, který vykrádal domy ve Zlíně

26.07.2022 15:05

ZLÍN - Ve vazbě skončil nenapravitelný šestačtyřicetiletý recidivista ze Zlína, který za dva měsíce, v sobě od poloviny května do 21. července  kradl nejméně šestnáctkrát. V případě odsouzení hrozí 26 krát soudně trestanému muži trest odnětí svobody až na tři roky.
„Krátce po poslední krádeži recidivistu v parku v centru Zlína kriminalisté zadrželi a převezli ho do policejní cely. V jeho společnosti zadrželi také třiatřicetiletého muže, na kterého byl vydán příkaz k dodání do věznice,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Muž kradl z rodinných domů, kanceláří firem či šaten, na některá místa se vracel i opakovaně. Nahrávalo mu letní počasí. Využíval totiž otevřených dveří, oken, vrat garáží nebo vstupů na terasy. Proto při vloupání nezpůsobil téměř žádné poškození majetku. Škoda, kterou způsobil krádeží nářadí, šperků, kabelek, batohů, peněženek s penězi či platebními kartami, činí podle policejní mluvčí téměř sto tisíc korun.
„Recidivista se ke svému jednání přiznal a popsal, jak k jednotlivým krádežím došlo. Z posledního výkonu trestu ho propustili koncem dubna, pár dní poté se už vloupal do garáže rodinného domu ve Zlíně, odkud vzal doklady, peníze a mobilní telefon. Poté už v krádežích pokračoval nepřetržitě až do doby, než ho zadrželi kriminalisté. V pátek 22. července kriminalisté muže obvinili ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádež a podali státnímu zástupci návrh na uvalení vazby, který soudce okresního soudu akceptoval,“ dodal policejní mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ