Kriminalisté vypátrali zloděje traktoru ze Slopného

19.09.2021 09:00

ZLÍNSKO - Komisař kriminální policie ze Zlína obvinil padesátiletého muže z Moravskoslezského kraje, který si v současné době odpykává trest odnětí svobody pro jinou trestnou činnost, ze spáchání trestného činu krádež, protože začátkem ledna odcizil v obci Slopné na Zlínsku traktor zaparkovaný na pozemku u rodinného domu a odvezl ho do jiného státu, kde ho nechal stát.
„Kriminalisté vyhlásili po traktoru pátrání a zaměřili se na hledání pachatele. Ve spolupráci s majitelem traktoru a s policisty z Moravskoslezského kraje zjistili, po jaké trase traktor ze Slopného cestoval. V souvislosti s tím také odhalili, kdo je pravděpodobným pachatelem krádeže pracovního stroje a vyhlásili po padesátiletém muži pátrání,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Mezitím ve spolupráci se sousedním státem vypátrali, že traktor byl nějakou dobu zaparkovaný u silnice v sousedním státě, kde ho podle popisu našli a zajistili tamní policisté.
„Kriminalisté věděli, že po podezřelém muži pátrá více policejních oddělení z republiky, protože byl podezřelý z další trestné činnosti. O prázdninách muže nakonec vypátrali policisté v Moravskoslezském kraji a převezli ho do vazební věznice. Traktor si převzal jeho majitel a recidivistovi, který byl již devatenáctkrát soudně trestaný, hrozí další, až pětiletý trest odnětí svobody,“ dodala Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ