Kriminalisté obvinili muže, který oznámil uložení bomby ve třech pobočkách firmy

16.03.2021 09:58

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE – Osmileté vězení hrozí muži ze Zlínska, kterého krajští zlínští kriminalisté obvinili koncem února z šíření poplašné zprávy a vydírání.
„Šestačtyřicetiletý muž měl začátkem ledna oznámit na linku tísňového volání uložení nástražného výbušného systému ve firmě, která má pobočky ve Vsetíně, Starém Městě a Zlíně. Stejnou výhrůžku tehdy poslal i mailem na několik firemních adres,“ uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.
Policisté tehdy evakuovali ze všech tří budov několik desítek osob a objekty za účasti psovodů se psy cvičenými na vyhledávání výbušnin prohledávali.
„Z důvodu bezpečnosti jsme také vyrozuměli České dráhy, aby zastavily provoz na železniční trati mezi Vsetínem a Jablůnkou, v jejíž blízkosti se jedna pobočka firmy nachází. Prohlídky objektů takto proběhly dva dny po sobě,“ popsala incident mluvčí.
Koncem února krajští kriminalisté muže podezřelého z anonymních volání zadrželi v místě bydliště v obci na Zlínsku a obvinili ho ze zločinů šíření poplašné zprávy a vydírání. Je to zákazník, který nakupoval pravidelně od poškozené firmy materiál a měl problémy s platební morálkou.
„Obviněný má osm záznamů v rejstříku trestů především za majetkovou trestnou činnost jako zpronevěru, podvody a krádeže. Je stíhán na svobodě,“ dodala Lenka Javorková.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ