Kreativní soutěž Barumky: Maluj, vyhrávej a pomáhej v poločase

06.06.2021 08:16

ZLÍN - V letošním roce organizátoři Barum Czech Rally Zlín připravili pro své fanoušky premiérový ročník této kreativní soutěže. Výzva v covidové době zafungovala a skalní fanoušky s uměleckým nadáním opravdu aktivovala. Do sídla stálého sekretariátu Barum Czech Rally Zlín v Hornomlýnské ulici ve Zlíně postupně doputovalo 45 originálních děl.

„Takový zájem jsme v prvním ročníku rozhodně nečekali,“ sdělil Jan Regner, zástupce ředitele Barum Czech Rally Zlín. „Dorazila k nám díla od fanoušků nejen ze Zlínska, ale také ze zbytku Moravy a několik přišlo i z Čech. Podpora barumky je opravdu velká, včetně značného zájmu fanoušků, což nás nejen motivuje, ale také zavazuje k pokračování v příštím roce,“ řekl Jan Regner.

Všechna díla budou společně putovat výstavou v rámci doprovodného programu k blížící se jubilejní 50. Barum Czech Rally Zlín. „První jejich zastávkou bude 3. patro Krajského úřadu ve Zlíně, kde jsou vystavena od úterý 1. června. V plánu je také přesun do prostor radnice Magistrátu města Zlín a určitě i vystavení v Obchodním a zábavním centru Zlaté Jablko. Organizátoři slibují, že o všech přesunech budou fanoušci informováni prostřednictvím oficiálních profilů na sociálních sítích,“ informoval tiskový mluvčí rally Roman Ordelt.

Na 1. červen bylo rovněž naplánováno spuštění hlasování o nejlíbivější dílo, které bude probíhat na oficiálním facebookovém profilu Barum Czech Rally Zlín (www.facebook.com/czechrally), kde bude zveřejněno kompletní album finalistů. V něm si každý může vybrat svého favorita a poslat mu like, srdíčko nebo jiného hodnotícího smajlíka. 

„O konečném pořadí rozhodne počet těchto interakcí, které budou provedeny pouze v tomto albu. Odborná porota ve složení Miloslav Regner, Martin Pášma a Daniel Šenkeřík využila plně svých možností a rozhodla o přijetí všech zaslaných obrazů do hlavní soutěže.

Všechny obrazy budou navíc i pomáhat, neboť v závěru přijde avizovaná dražba, kdy její kompletní výtěžek poputuje na pomoc malým onkologickým pacientům. Zatím probíhají jednání, zda dražba proběhne fyzicky nebo elektronicky na některém z aukčních portálů,“ dodal Roman Ordelt.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Barum Czech Rally Zlín