Krást začal už v osmnácti letech a pokračuje bezmála třicet let

17.11.2022 11:09

ZLÍNSKO - Komisař kriminální policie ve Zlíně podal návrh na podání obžaloby proti obviněnému šestačtyřicetiletému muži ze Zlína ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, který v období od července do září letošního roku kradl z kanceláří ve Zlíně zejména peníze a elektroniku, čímž způsobil škodu ve výši minimálně 111 tisíc korun.
„Nejprve ukradl v dopoledních hodinách z neuzamčeného šuplíku v neuzamčené kanceláři firmy ve Zlíně peněženku, v níž bylo téměř osmadvacet tisíc korun. Měsíc nato opět z otevřené kanceláře jiné firmy ve Zlíně sebral ze stolu dámský batoh, v němž byly klíče od vozidla, stříbrný náramek známé značky, sedm tisíc korun v hotovosti, doklady, dárkový poukaz do prodejny obuvi a dvě platební karty. Prostřednictvím těchto karet potom nakupoval a  vybíral peníze. Celková škoda se v tomto případě vyšplhala na téměř čtyřicet tisíc korun a o výběr dalších deseti tisíc se pokusil, což už se mu nepodařilo,“ uvedla Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Po dalším měsíci si odemkl klíčem, který byl v zámku skladu firmy ve Zlíně – Malenovicích a zevnitř ukradl dva počítače, notebook, fotoaparát a dva objektivy se škodou sedmačtyřicet tisíc korun.
„Kriminalisté věděli, kdo má krádeže na svědomí. Sedmnáctkrát trestaný recidivista se ke všemu, co mu kladli za vinu, přiznal. Některé z ukradených věcí vrátil. S kariérou zloděje začal již jako čerstvě plnoletý a poprvé byl odsouzen ve svých devatenácti letech. Z posledního výkonu trestu ho propustili před dvěma roky. V případě dalšího odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala policejní mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ