Krajští radní podpořili téměř osmdesát kulturních akcí a aktivit

16.03.2023 14:43

ZLÍNSKÝ KRAJ – O rozdělení téměř čtyř milionů korun na podporu klubové scény, kulturních akcí a aktivit rozhodla Rada Zlínského kraje, která schválila dotace na 78 projektů z této oblasti. Dotace, jejímiž příjemci jsou města nebo obce, ještě musí schválit také krajské zastupitelstvo, jež zasedne 24. dubna.
„Podpořili jsme kulturní akce, které už v našem kraji mají svoji tradici, ale i ty nové, u nichž lze očekávat, že přispějí k obohacení kulturního života lidí v našem regionu. Jedná se zatím o první kolo dotací z tohoto programu. Pro druhé kolo na akce, které se budou konat ve druhém pololetí letošního roku, máme v rozpočtu přichystány další čtyři miliony korun,“ uvedla radní Zlínského kraje pro kulturu Zuzana Fišerová s tím, že jejich organizátoři budou moci žádosti o podporu podávat v termínu od 17. do 28. dubna.
„V prvním kole bylo na Zlínský kraj doručeno celkem 92 žádostí, kterými se zabývali členové hodnotící komise a na základě přiděleného počtu bodů sestavili pořadí 78 úspěšných žádostí.
Mezi projekty, které byly podpořeny, patří například Divadelní festival ochotnických souborů Napajedla, Němetický countryfest, Festival dechových hudeb Maňasovy Sehradice, Týden kultury na Valašsku, Dny umění nevidomých ve Zlínském kraji, Hudební poklady kroměřížského zámku, Celostátní přehlídka školních dětských pěveckých sborů v Holešově nebo Majáles pořádaný studenty Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně,“ vyjmenovala Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí. 
Vlastimil Langer
Zdroj: Zlínský kraj

Ilustrační foto: Archiv SNZK