Krajským koordinátorem pro očkování proti COVID-19 bude Jiří Lučan

05.01.2021 10:05

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje jmenovala do funkce Krajského koordinátora pro očkování proti COVID-19 Jiřího Lučana, který je zaměstnancem Krajského úřadu Zlínského kraje.

„Působit bude jako kontaktní osoba zainteresovaných subjektů pro realizaci očkování ve všech jeho etapách, podle Strategie očkování proti COVID-19 v České republice. Bude řídit pracovní skupinu složenou ze zástupců nemocnic, Krajské hygienické stanice Zlínského kraje, Krajského úřadu Zlínského kraje a lékařské veřejnosti,“ informoval Jan Vandík z oddělení komunikace a vztahů s veřejností.
„Jsme přesvědčeni o tom, že pan Jiří Lučan je pro funkci krajského koordinátora pro očkování správnou volbou, neboť při svém působení na krajském úřadě prokázal výborné manažerské dovednosti, technické znalosti i organizační schopnosti. Čeká nás společně těžký úkol, tak mu přeji hodně sil,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Ing. Jiří Lučan

Vystudoval obor Bezpečnostní technologie, systémy a management na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Jeho profesní dráha prakticky od počátku směřovala do oblasti veřejné správy. Působil v Národní knihovně České republiky, mimo jiné na pozici ředitele správy, provozu a bezpečnosti a poté své znalosti uplatnil na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, kde zastával také funkci vrchního ministerského rady. V roce 2018 se stal náměstkem pro řízení úseku Služby a správa majetku, kde působil až do roku 2020, kdy se vrátil do rodného Zlína a po absolvování výběrového řízení na Krajský úřad Zlínského kraje byl jmenován do funkce vedoucího oddělení hospodářské správy odboru Kancelář ředitele. Jiří Lučan, nyní šestatřicetiletý, je ženatý a má jedno dítě.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj