Krajská rada schválila rekonstrukci tělocvičny na Střední průmyslové škole a Obchodní akademii Uherský Brod

26.01.2022 08:06

ZLÍNSKÝ KRAJ – Investiční záměr řešící celkovou rekonstrukci tělocvičny na Střední průmyslové škole a Obchodní akademii Uherský Brod schválili radní Zlínského kraje.
„Školní tělocvična byla vybudována v roce 1997. Od té doby nebyla modernizována a některé její části jsou už ve špatném technickém stavu a neodpovídají současným požadavkům. To navyšuje náklady na její údržbu a provoz. Rekonstrukce tělocvičny s sebou přinese zlepšení komfortu pro sportování, které bude odpovídat současným normám a požadavkům školy,“ sdělila Zuzana Fišerová, radní Zlínského kraje pro školství a kulturu.
„V tělocvičně bude položena nová podlaha, instalováno zde bude nové LED osvětlení i systém vzduchotechniky, provede se výmalba a nátěr stěn. Modernizace se dočká také zázemí tělocvičny, tedy kabinet, šatny, WC a sprchy,“ vysvětlila Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.
Rekonstrukce tělocvičny má být zahájena v květnu a dokončena v listopadu letošního roku. „Celkové náklady přesáhnou 6 milionů korun. Z toho více než 4 miliony korun pokryje dotace, kterou se nám podařilo získat z Národní sportovní agentury,“ informoval krajský radní Zbyněk Fojtíček, zodpovědný za oblast investic.

Vlastimil Langer

Zdroj a ilustrační foto: Zlínský kraj