Krajská rada podpořila pět filmových projektů ve Zlínském kraji

04.06.2022 12:29

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vznik pěti filmových projektů ve Zlínském kraji podpořili krajští radní a doporučili zastupitelům rozdělit mezi tyto projekty šest milionů korun z krajského dotačního programu na podporu audiovizuální tvorby.
„Prostřednictvím tohoto programu přispíváme k vytváření optimálních podmínek pro zachování a především další rozvoj filmového průmyslu v našem kraji, který zde má dlouholetou tradici. Filmování přináší Zlínskému kraji řadu výhod. Produkční týmy využívají při natáčení služby a dodávky zdejších firem, nabízejí pracovní příležitosti místním filmařům, technikům, hercům i studentům. Zapomenout nelze ani na významný marketingový efekt spočívající v propagaci a zviditelnění našeho kraje," řekla radní Zlínského kraje pro oblast kultury Zuzana Fišerová.
Program je zaměřen na podporu přípravy i samotné produkce audiovizuálních děl, konkrétně na vznik hraných, animovaných nebo dokumentárních filmů a seriálů určených pro distribuci v kinech i vysílání v televizi.
„Celkem bylo na základě zveřejněné výzvy na krajský úřad předloženo 14 žádostí o podporu, které prošly hodnotícím bodovým systémem. Podle přiděleného nejvyššího počtu bodů bylo vybráno pět konkrétních projektů. O přidělení dotací rozhodne zastupitelstvo 27. června,“ upřesnila Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.
K podpoře jsou navrženy projekty nazvané „Úsvit“, „Vika, sůva z nudlí“, „Identita – 7 příběhu českého grafického designu, „Bohatství ukryté v tradici – 2. řada seriálu“ a „Sex O´ Clock“.

Vlastimil Langer
Zdroj: Zlínský kraj

Ilustrační foto: Archiv SNZ