Krajská nemocnice T. Bati se zapojila do pomoci Ukrajině

08.03.2022 16:11

ZLÍN - Více než 630 tisíc korun za tři dny a k tomu mnoho další materiální pomoci ve formě spacáků, dek, hygienických potřeb a jídla představuje výsledek sbírky, kterou nemocnice uspořádala na pomoc Ukrajině.
„Nápad se zrodil minulou neděli. Sestřička Iveta Hábová napsala na FB, že bychom mohli uspořáda sbírku,“ popsala prvotní nápad Martina Hvozdenská, zdravotní sestra a předsedkyně Odborového svazu zdravotníků Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) a také hlavní organizátorka sbírky na pomoc Ukrajině.
Na tento příspěvek pozitivně reagovalo obrovské množství zaměstnanců. „Tak jsem vybrala organizaci Železnice pomáhá a napsala, že budeme vybírat materiál, který byl na seznamu této organizace. Nicméně mezi zaměstnanci vznikl nápad, že by se pro tento účel mohly využít poukázky do lékárny, které věnovala krajská nemocnice zaměstnancům za jejich práci,“ doplnila Martina Hvozdenská.
Během tří dnů se mezi zaměstnanci nemocnice vybralo neuvěřitelných 633 tisíce korun. Za ně byl nakoupen zdravotnický materiál, mléka a kaše pro děti, prostředky na hojení ran, desinfekční prostředky apod. Mimo to se vybrala spousta spacáků, dek, hygienických potřeb a jídla. „Mnoho toho přinesli dokonce i odboráři z jiných svazů, kterým tímto ze srdce děkuji,“ uvedla Martina Hvozdenská, která neváhala podílet se na i předání pomoci od Baťovky na nádraží v Bohumíně.
Do Bohumína vyrazila s předsedkyní odborové organizace nemocnice v Uherském Hradišti, Janou Špičákovou, pomoc s odvozem nabídli hasiči z obce Salaš a Ostrožská Nová Ves. „Dorazili jsme odpoledne. Celé první nástupiště bylo vyhrazeno pro humanitární pomoc. Vždy po pár metrech byl popsán druh materiálu a vše se třídilo. Také tam byla spousta dobrovolníků, kteří nám pomohli z auta vyložit všechen materiál a roztřídit ho,“ přiblížila odborářka s tím, že šlo o práci mnoha lidí z Baťovky.
„Prostě ohromná solidarita a souznění. Byl to šílený týden, ale stálo to za to,“ uzavřela Martina Hvozdenská.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně