Krajská knihovna zve na veřejnou debatu Českého rozhlasu Plus se zajímavými hosty

24.10.2021 16:58

ZLÍN - Veřejná debata Českého rozhlasu Plus se zajímavými řečníky na téma Jak postavit Česko na nohy se uskuteční v úterý 26. října od 18:30 hodin v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně.
„Hosty budou: Helena Horská – hlavní ekonomka Raiffeisenbank, Lucie Trlifajová – sociální antropoložka, Roman Pommer – prezident Cechu obkladačů ČR a viceprezident Hospodářské komory a Radovan Vávra – ekonom a investiční bankéř. Moderátorem besedy bude Jan Bumba,“ uvedla Gabriela Winklerová z krajské knihovny.
Vládu, která vzejde z podzimních voleb, čekají nelehké úkoly. Česko momentálně hospodaří s rekordním schodkem a vyrovnává se s dopady koronavirové pandemie. Na řadu lidí navíc doléhá všudypřítomné zdražování. Jaké by měly být první kroky vlády (ať už bude její složení jakékoliv)? Čím zlepšit kondici veřejných financí? Jak a kdo to zaplatí? Je právě teď příležitost proměnit českou ekonomiku a zemi nastartovat? Můžeme zbohatnout, nebo je namístě obava ze zhoršení životní úrovně?

Nejen tyto otázky zazní na další z cyklu veřejných debat Českého rozhlasu Plus. Debata bude interaktivní výměnou názorů. V průběhu přímého přenosu se budou moci ptát i diváci v sále, kteří budou také během večera hlasovat a ovlivňovat tak průběh vysílání. Dotazy a komentáře je možné zaslat i předem e-mailem na plus.debaty@rozhlas.cz
„Mám radost, že se tentokrát do veřejné debaty Českého rozhlasu Plus budou moci osobně zapojit i Zlíňané. Věřím, že si nenechají ujít tuto jedinečnou příležitost diskutovat osobně o dalším směřování naší země se zajímavými hosty a srdečně zvu všechny zájemce do knihovny,“ dodal ředitel knihovny Jan Kaňka.
„Vstup na besedu je zdarma, registrace není potřeba. Všechny návštěvníky prosíme o dodržování aktuálně platných protiepidemických opatření,“ dodala Gabriela Winklerová.
Debatu bude možné dále naladit živě na vlnách Českého rozhlasu Plus, sledovat přímý videopřenos na facebookové stránce knihovny(@zlinknihovna)nebo Českého rozhlasu Plus (@rozhlasplus).

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně