Krajská knihovna otevře po čtyřech měsících volné výběry

11.04.2021 11:53

ZLÍN - Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně obnovuje od pondělí 12. dubna částečně svůj provoz a umožňuje opět půjčování ve volných výběrech.
„Máme velkou radost, že po téměř čtyřech měsících můžeme obnovit půjčování ve volných výběrech. Své brány otevře čtenářům ústřední knihovna, obvodní knihovny Díly, Jižní Svahy a pobočky Kostelec, Mokrá, Podlesí, Prštné, Příluky, Štípa a Velíková,“ uvedl ředitel knihovny Jan Kaňka.
Obvodní knihovna Jižní Svahy své prostory čtenářům otevírá dokonce po roční uzavírce, jejímž důvodem byla dlouho plánovaná rekonstrukce. Návštěvníci tak budou mít v pondělí první příležitost prohlédnout si oddělení knihovny pro dospělé čtenáře ve zcela novém kabátě, jehož autorkou je interiérová designérka Gabriela Goldová.
„Vedle moderního příjemného interiéru naši uživatelé jistě ocení novinku v podobě vhozu na knihy, který je zabudován ve fasádě budovy a bude tak nově možné vracet knihy i mimo otevírací dobu knihovny. Je zde možné vracet dokumenty vypůjčené jak z Obvodní knihovny Jižní Svahy, tak z dalších provozů Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně, upřesnila vedoucí obvodních knihoven Kateřina Sobotíková.
Ústřední knihovna bude v provozu v pracovní dny 10-18 hod., v sobotu 9-12 hodin jen pracoviště ve 2. podlaží (vracení knih a výdej objednávek a rezervací), automat na vracení je v provozu v pracovní dny 7-19 hod., v sobotu 8-12 hodin. Aktuální provozní dobu dalších knihoven čtenáři najdou na webu knihovny: https://www.kfbz.cz/provozni-doba,“  připomněla Gabriela Winklerová,  projektová manažerka krajské knihovny.
Výpůjčky byly čtenářům automaticky prodlouženy o dobu plného uzavření knihovny a o období platnosti zákazu cestování mezi okresy.Výpůjčky, kterým již vypršela výpůjční lhůta a nelze je dále prodloužit, je třeba vrátit do 20. dubna, od 21. dubna bude obnoveno upomínání. Přesné informace o stavu svýchvýpůjček čtenáři naleznou ve svém čtenářském kontě.
Prezenční a pobytové služby zůstávají i nadále nedostupné. V ústřední knihovně budou k dispozici individuální studovny pro registrované uživatele badatele/studenty ke studijním účelům.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Krajská knihovna Františka Bartoše
Pod foto: Zrekonstruovaná knihovna na Jižních Svazích.