Kraj zajistí větší bezpečnost areálu domova pro seniory

30.07.2022 10:23

ZLÍNSKÝ KRAJ - Rada Zlínského kraje schválila investiční záměr na oplocení a instalování automatické příjezdové brány areálu Domova pro seniory Loučka, kde je poskytována i služba Domova se zvláštním režimem. Informaci sdělila Doňa Ličková, krajská tisková mluvčí.

„Předpokládáme, že celkové náklady této akce včetně DPH by se měly vejít do přibližně 1,8 milionu korun,“ informoval krajský radní pro investice Zbyněk Fojtíček s tím, že stavba má být dokončena do konce letošního roku.

Opatření je důležité kvůli bezpečnosti klientů i lepšímu zabezpečení majetku. „V žádném případě se nejedná o vytvoření uzavřeného režimu pobytových služeb, protože v areálu je a zůstává branka na chodník, která je celodenně otevřená. Instalováním automatické příjezdové brány a navazujícím oplocením však chceme zamezit parkování cizích vozidel před budovou Domova se zvláštním režimem, kdy majitelé aut pouze využívají bezplatného parkovacího místa,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální věci.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zlínský kraj