Kraj uvolní na podporu ekologických aktivit téměř milion korun

03.05.2021 13:16

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje schválila poskytnutí dotací na podporu ekologických aktivit v kraji. Mezi 17 projektů rozdělí celkem 998 tisíc korun.
„Mezi podpořenými organizacemi je například Spolek přátel hradu Lukova, který chce vybudovat hradní mokřady, dále Základní a Mateřská škola Kostelany, která připravila projekt Učíme se v zahradě, či Středisko volného času Klubko ze Starého Města s podobným projektem. Podpořili jsme i další základní a mateřské školy a volnočasové organizace, protože vztah k ochraně životního prostředí by se měl budovat už v útlém věku,“ řekla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za oblast životního prostředí.
Cílem programu Podpora ekologických aktivit je zvýšení kvality a profesionality činnosti subjektů působících v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty na území Zlínského kraje.
„O dotaci si zažádalo celkem 30 organizací, které mohly získat na projekt částku ve výši 20 tisíc až 100 tisíc korun. Odbor životního prostředí a zemědělství na základě hodnocení žádostí doporučil krajským radním ke schválení 17 projektů,“ upřesnila krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.

Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj

Foto: Archiv SNZ