Kraj se připojil k uctění památky válečných veteránů

12.11.2021 15:58

ZLÍNSKÝ KRAJ – Památku všem válečným veteránům, obětem válek i novodobým hrdinům, kteří zemřeli při vojenských operacích, vyjádřili v Den válečných veteránů reprezentanti kraje, města i další čestní hosté. K Památníku padlých ve Zlíně položil věnec za Zlínský kraj náměstek hejtmana Lubomír Traub.

„Přítomni byli také zástupci Hasičského záchranného sboru, Krajského ředitelství Policie ČR, Historické skupiny První československé partyzánské brigády Jana Žižky, Armády České republiky, Českého svazu bojovníků za svobodu, Československé obce legionářské i Klubu vojenských výsadkových veteránů,“ informovala krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.

Všichni za doprovodu skladby Večerka uctili minutou ticha oběti válek, hrdiny domácího i zahraničního odboje, legionáře i vojáky, kteří v nedávné době zahynuli v zahraničních misích.

Den válečných veteránů je vzpomínkou na 11. listopad 1918, kdy zavládlo příměří mezi státy bojujícími v 1. světové válce. Česká republika se k mezinárodní tradici oslav připojila v roce 2001. Symbolem tohoto dne je na celém světě květ vlčího máku, připomínajícího hroby vojáků na západní frontě.

Pietní akci uspořádalo Krajské vojenské velitelství Zlín.

Zdroj a foto: Zlínský kraj