Kraj přijímá návrhy na ocenění Sportovec Zlínského kraje

14.02.2022 08:06

 ZLÍNSKÝ KRAJ – Za sportovní výsledky dosažené v roce 2021 chce ocenit Zlínský kraj nejúspěšnější sportovce. Už poosmnácté se bude volit Sportovec Zlínského kraje.

„V rámci této akce budou oceněni vítězové následujících kategorií: nejúspěšnější sportovec jednotlivec (10 sportovců včetně absolutního vítěze), nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let, nejúspěšnější handicapovaný sportovec, nejúspěšnější sportovní kolektiv, nejúspěšnější trenér, cena fair play, Cena občanů Zlínského kraje a Cena hejtmana Zlínského kraje. Návrhy na ocenění mohou lidé posílat nejpozději do 28. února,“ uvedla Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.

„V uplynulých dvou letech nebylo vzhledem k nepříznivému vývoji pandemie covid-19 možné slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců uskutečnit a letos na něj rozhodně chceme navázat. Propagace a společenská podpora sportu ostatně patří mezi priority Zlínského kraje. Proto jsem rád, že vyzdvihneme výkony našich sportovců, a tím taky namotivujeme děti, aby se sportu věnovaly a pracovaly na sobě,“ řekl Jiří Jaroš, krajský radní pro mládež, sport a digitalizaci.

Výzva k předkládání nominací pro vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Zlínského kraje za sportovní výsledky dosažené v roce 2021 včetně nominačního formuláře je na webových stránkách Zlínského kraje: https://www.kr-zlinsky.cz/sportovec-zlinskeho-kraje-2021-aktuality-17563.html.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj