Kraj podpoří zlínskou Zoo dotací dvěma miliony korun

03.04.2021 12:03

ZLÍNSKÝ KRAJ – Radní Zlínského kraje rozhodli o poskytnutí individuální neinvestiční dotace pro Zoo  a zámek Zlín – Lešná. Finanční podpora ve výši dva miliony korun bude použita na pokrytí provozních nákladů zoologické zahrady.
Z důvodu opatření souvisejících s epidemií Covid-19 a nucenému uzavření přišla zoologická zahrada o podstatnou část tržeb ze vstupného. „Zlínská zoo je nejnavštěvovanější turistický cíl ve Zlínském kraji a zároveň druhá nejnavštěvovanější zoologická zahrada v Česku, a jsme si dobře vědomi toho, že provoz zahrady a zajištění standardu chovaných zvířat musí být zajištěny i v době, kdy je zahrada uzavřena,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.
Téměř čtyřměsíční uzavření areálu v roce 2020 Zoo zvládla vlastními silami. „Musela ovšem pozastavit opravy a zabrzdila rozvoj areálu. Podporu tohoto top turistického cíle považuji za důležitou. Doufáme, že se situace co nejdříve vrátí do normálu a cestovní ruch v našem kraji opět ožije,“ vyjádřil své přesvědčení Lubomír Traub, náměstek hejtmana s gescí strategického rozvoje a cestovního ruchu. 
Finanční podpora bude použita na uhrazení nákladů za energie pro provoz zoologické zahrady – za elektřinu, plyn, vodu. Podpora výdajů za energie umožní zajištění dalšího nutného provozu a překlenutí tíživé mimořádné situace zahrady. „Jsem ráda, že jsme za kraj rychle zareagovali a podali zoo pomocnou ruku. Budu ráda, když se zamyslíme i nad dlouhodobou a systematickou podporou. Jedná se o náš krajský turistický klenot,“ řekla Zuzana Fišerová, krajská radní a zastupitelka města Zlín, které je zřizovatelem Zoo Zlín.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj