Kraj finančně podpořil obnovu otrokovického Štěrkoviště, vznikne tu nové zázemí pro návštěvníky

11.03.2023 11:55

ZLÍNSKÝ KRAJ – Další fázi revitalizace rekreační oblasti Štěrkoviště v Otrokovicích podpořili dotací 6,563 milionu korun krajští zastupitelé. Jde o finanční příspěvek v rámci dotační podpory, kterou kraj směřuje do obcí s rozšířenou působností (ORP) s cílem pomoci jim realizovat jejich důležité rozvojové projekty, na něž by jinak složitě sháněly peníze.
„Celkem máme pro naše obce s rozšířenou působností ve svém rozpočtu vyčleněno 245 milionů korun. Včetně této jsme podpořili už celkem třináct akcí celkovou částkou 175 milionů korun. Z toho čtyři projekty už byly dokončeny, další mají obce rozpracované a o podporu si mohou zažádat až do roku 2024,“ informoval hejtman Radim Holiš.
„Podpořený projekt řeší pokračování druhé etapy revitalizace Štěrkoviště, během které by ještě letos v jeho areálu měl vzniknout nový objekt s občerstvením a sociálním zázemím pro návštěvníky, a to na místě stávající nevyhovující budovy, která bude zdemolována. V areálu bude také doplněno veřejné osvětlení, vybudovány nové venkovní sprchy a kabiny na převlékání, provedeny sadové úpravy či upraveny zpevněné plochy pro realizaci venkovního posezení. Nově vzniklý objekt bude se stávajícími komunikacemi propojen novými dlážděnými cestami,“ upřesnila Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.
Už v loňském roce podpořil Zlínský kraj v rámci podpory ORP částkou 2,347 milionu korun rekonstrukci sportoviště na Štěrkovišti, která byla rovněž součástí druhé etapy revitalizace areálu.
Štěrkoviště je oblíbeným rekreačním místem lidí nejen z Otrokovic, ale i z širokého okolí. Pravidelně se tu pořádají hudební festivaly, závody dračích lodí nebo rybářské závody.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj