Kraj finančně podpoří úpravu lyžařských běžeckých tras

14.04.2021 08:14

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přidělení finanční podpory sedmi žadatelům, kteří se starají o úpravu lyžařských běžeckých tras ve Zlínském kraji, schválili krajští radní. Bude mezi ně rozdělena celková částka 874 500 korun z dotačního programu, který kraj pro tento účel vyhlásil.
„Údržba lyžařských běžeckých tras je záslužná, ale zároveň poměrně nákladná činnost, proto ji Zlínský kraj finančně podporuje v zájmu zkvalitnění podmínek pro běžecké lyžování a rozšíření možností sportovního vyžití na území kraje. Tento dotační program je přínosem nejen pro rozvoj cestovního ruchu, ale i pro posílení zdraví a kondice obyvatel, zvláště v této době,“ uvedl náměstek hejtmana Lubomír Traub, zodpovědný za cestovní ruch.
„O dotaci si mohly zažádat jak právnické osoby, tak podnikající fyzické osoby. Podpořeno bylo všech sedm přijatých žádostí. Příjemci získají dotace v rozmezí od 60 tisíc do 180 tisíc korun. Využít je mohou například na servis sněžných vozidel určených k úpravě lyžařských tras, na nákup pohonných hmot a provozních kapalin či na pořízení GPS zařízení,“ sdělila krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.
Peníze konkrétně obdrží Sdružení Valašsko – Horní Vsacko, Ski centrum Kohútka, společnost Vsacký Cáb, Podhostýnský mikroregion, Běžecký areál Pustevny a také dvě obce: Velké Karlovice a Valašská Bystřice. Přidělení dotací těmto obcím musí podle zákona o krajích kromě rady schválit ještě také krajské zastupitelstvo19. dubna.

Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj
Foto: Archiv SNZ