Krádež čtyř lodních motorů má na svědomí zatím neznámý zloděj

05.10.2020 15:55

UHERSKÝ OSTROH - Škodu za tři sta deset tisíc korun způsobil neznámý pachatel v noci ze čtvrtka 1. října na pátek 2. října v Uherském Ostrohu na Uherskohradišťsku.
„V lokalitě zvané Na pastvinách se zaměřil na přístaviště. Po odstranění jisticích šroubů a přestřižení kabelů zde následně odcizil tři lodní motory značky Mercury z ukotvených obytných lodí. Ty pak pravděpodobně naložil na člun, který byl rovněž ukotven v přístavišti. Na člunu poté odjel proti proudu řeky Moravy. Na přesně nezjištěném místě pak motory vyložil a nakonec odcizil ještě motor z člunu taktéž značky Mercury, na kterém přijel. Člun pak nechal na místě a ten se po proudu začal přibližovat zpět k přístavišti,“ informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Krádeží se nyní zabývají policisté z Policejní stanice Uherský Ostroh. Pachateli za tento trestný čin hrozí až pětileté vězení.
„V souvislosti s touto trestnou činností žádáme o pomoc také veřejnost. Pokud si někdo v přístavišti všiml čehokoliv podezřelého, pohybu osob či vozidel nebo viděl přímo pachatele, ať zavolá na linku 158 nebo policistům z Policejní stanice Uherský Ostroh na mobilní telefon 725 292 443.
Předpoklad je, že motory kradlo a nakládalo více osob,“ uvedla mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv KNZ