Koupaliště zahájí provoz tuto neděli

11.06.2022 12:22

OTROKOVICE - Městské koupaliště je připraveno na sezónu. Pokud v neděli 12. června vykoukne sluníčko, mohou se lidé těšit na první koupací den. V dalších dnech bude otevřeno v závislosti na počasí. Chladné vody se nikdo bát nemusí. I v letošním roce bude vyhřívaná až na 28°C.
„Od října probíhaly stavební práce, aby si v nové sezóně mohla veřejnost užít všechny novinky - dětský bazén s vodními atrakcemi i dvojitou skluzavku do velkého bazénu. Upravena je i původní Karfíkova skluzavka, která v jezírku z kamínků bude vzpomínkou na vznik koupaliště,“ sdělila Lenka Vaculová, otrokovická tisková mluvčí.
„Na letošní rok se velmi těšíme. Rekonstrukce a přípravné práce byly náročnější než v letech minulých. Doufáme, že lidem se úpravy a modernější vzhled koupaliště budou líbit.,“ uvedl Tomáš Morys, jednatel městské společnosti TEHOS, která areál spravuje.
Vstupné se řídí novým ceníkem platným pro tento rok, kdy za celodenní základní vstupné zaplatí dospělí 80 korun a děti do 15 let 30 korun. Pro děti do pěti let včetně zůstává vstup zdarma. Vstupné je možné na pokladně hradit i platební kartou. Ceník nabízí také několik druhů zvýhodněného vstupného. Bezplatně je zde k využití beach volejbalové i streetballové hřiště, stůl pro ping-pong a pro nejmenší děti pak herní souprava se skluzavkou, houpačkami a pískovištěm. Lehátka je možné zapůjčit za poplatek.
„Vzhledem k čerstvě dokončené rekonstrukci ještě nejsou v plné kondici některé části travnaté plochy. Protože je ale areál rozlehlý, tak si jistě každý místo pro odpočinek bez problémů najde, byť třeba o pár kroků dál od vody. Řada prvků je na koupališti nová a je více než kdy před tím potřeba, aby rodiče byli ostražití a svým dětem věnovali patřičnou pozornost a dohled, než si na všechny novinky zvyknou,“ upozornil Tomáš Morys.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městský úřad Otrokovice