Konec nouzového stavu ve Vsetíně

10.04.2021 14:22

VSETÍN - V neděli 11. dubna dochází k ukončení nouzového stavu, který byl vyhlášen Vládou ČR z důvodu pandemie koronaviru na celém území České republiky.
„Vzhledem k návratu některých dětí do škol dochází k obnovení školních spojů městské hromadné dopravy i příměstských školních spojů, které zařizuje Zlínský kraj. Ze stejného důvodu ukončují svůj provoz školy a školky, pověřené dle krizového zákona hlídáním dětí zdravotníků a jiných vybraných profesí,“ uvedla tiskiová mluvčí vsetínské tadnice Jana Raszková.
Vzhledem k tomu, že žáci prvních stupňů budou docházet do výuky každý druhý týden, o děti vybraných profesí se během týdne, kdy nebudou mít prezenční způsob vzdělávání, postará dle mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví domovská mateřská či základní škola (družina, či školní klub).
„Radnice i nadále ponechává pro občany telefonní linky, zřízené v době nouzového stavu – pro seniory a nemohoucí, kteří potřebují donést nákup, ponechána bude také linka pro pomoc s registrací a informacemi o očkování a také telefonní linka správních agend, kde se mohou občané objednávat,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička. „I když nouzový stav končí, tak nadále platí, že nebezpečí nákazy koronavirem stále trvá, proto prosím všechny, aby i nadále dodržovali epidemická opatření,“ dodal starosta.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Vsetín
Foto: Archiv SNZ