Kolemjdoucí v Luhačovicích zadrželi zlodějku jízdního kola

28.05.2020 15:38

LUHAČOVICE – Zlodějku jízdního kola zadrželi občané ve středu 27. května odpoledne občané v centru Luhačovic. Operační důstojník vyslal k události hlídku policistů z místního obvodního oddělení. Zlodějka skončila v péči zdravotníků, protože se chovala iracionálně, zmateně a nebyla schopná k události nic konkrétního uvést.

„Po příjezdu policisté uviděli, že lidé obestoupili pravděpodobnou pachatelku a zabránili jí tak v odjezdu na odcizeném jízdním kole. Muži zákona začali zjišťovat, jak se celá událost odehrála,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na tenisových kurtech v Luhačovicích probíhal individuální tenisový trénink nezletilého chlapce. V jeho průběhu si trenér všiml, že někdo lomcuje s jízdním kolem, kterým chlapec na trénink přijel.
„Zanedlouho se osobě skutečně podařilo uvolnit kolo, které bylo připevněné k pletivu, nasedla na něj a odjížděla. Trenér začal křičet, ať ji někdo chytí a rozběhl se za ní. Zlodějka právě projížděla po mostě, na němž stáli další lidé. Jeden z nich chtěl ženu na jízdním kole zachytit, ta upadla a utíkala dál. Vzápětí ji však dostihl trenér a společně s ostatními jí zabránil v odchodu a hlídal ji až do příjezdu policistů,“ popsala událost mluvčí.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež s dvouletou trestní sazbou. Šestatřicetiletážena, která má krádež na svědomí, ovšem po události skončila v péči záchranářů.
Vlastimil Langer
Zdroj: PČR Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv KNZ