Knihovna Luh v novém

10.05.2021 09:15

VSETÍN - Knihovna v Luhu prošla úpravami interiéru a návštěvníkům a čtenářům se otevírá v novém kabátě. „Během dubna probíhala v sídlištní knihovně v Luhu výměna podlahové krytiny, oken, opravovalo se schodiště i vstupní dveře, upravil se výpůjční pult a malovalo se…“ uvedla ředitelka knihovny Daniela Divínová.
Knihovna v Luhu tedy v květnu přivítá čtenáře nejen v hezčích prostorách, ale také s rozšířenou nabídkou knih pro dospělé. „Vyslyšeli jsme zájem lidí, především obyvatel z Luhu a doplnili jsme dětský knižní fond také o literaturu pro dospělé napříč žánry, od detektivek, ženského čtení až po historické romány a young adult literaturu,“ dodala ředitelka knihovny. Stejně tak je k dispozici dospělým čtenářům už několik let fond v knihovně V Rokytnici. 
Během úprav v knihovně v Luhu přestěhovali knihovníci přes 200 banánových krabic s knihami, hrami a časopisy, přemístili množství regálů, přepojili desítky kabelů. 
Slavnostního otevření spojeného se zdravou snídaní se zúčastnili i zástupci Města Vsetín. „Děkuji paní ředitelce Divínové a zaměstnancům knihovny za jejich nadstandardní nasazení nejen při této akci. Věřím, že zde bude dětským i dospělým čtenářům příjemně a budou se do knihovny rádi vracet, nejen díky prostředí, ale i kvalitnímu personálu a dobrému výběru knih, časopisů a her,“ sdělil při této příležitosti starosta Vsetína Jiří Růžička.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Vsetín