Knihovna Kroměřížska opět otevírá dveře čtenářům

11.04.2021 07:04

KROMĚŘÍŽ - Knihovna na Slovanském náměstí se od pondělí 12. dubna opět otvírá čtenářům a návštěvníkům. „Otevření nám umožňuje mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví týkající se služeb. Těšíme se, že budeme moct v prostorách knihovny opět přivítat naše čtenáře, i za cenu určitých omezení,“ uvedla ředitelka Knihovny Kroměřížska Šárka Kašpárková.
„Knihovna bude otevřena v běžných otevíracích hodinách mimo sobotu. Omezený bude počet návštěvníků v jednotlivých odděleních knihovny. Zavřena zatím zůstane studovna. Nebude možné se v prostorách knihovny zdržovat déle, než bude nutné k vyřízení výpůjček,“ sdělil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Samozřejmostí je používání ochrany úst a nosu v budově a desinfekce umístěné u vstupu. Zpřístupnění poboček Knihovny Kroměřížska se připravuje, i zde budou platit jistá omezení podle aktuální situace.
„Turistické informační centrum Kroměříž zůstává uzavřeno i po 12. dubnu, vyplývá to z vyjádření Asociace turistických informačních center,“ doplnila Kašpárková.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž