Klub gymnastického aerobiku obsadil kompletní stupně vítězů

27.02.2022 08:02

OTROKOVICE - První ročník Astra aerobik cupu ovládly v mladší kategorii svěřenkyně otrokovického klubu gymnastického aerobiku BK Otrokovice. Veronika Klofáčová, Tereza Dohoráková a Sofie Běhávková braly první tři místa. Cenu sympatie od poroty získala Markéta Vaculová. Ve starší kategorii zabodovala Anna Tkadlecová, když se umístila na třetím místě. Informaci sdělila tisková mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.
Přesto, že aerobik není pro svěřenkyně otrokovického klubu hlavní parketa, vytěžily z prvků, které jsou často součástí jejich sestav maximum.
„Soutěže jsme se zúčastnili v rámci přípravy na závody, které nás v nejbližší době čekají. Každá zkušenost s vystupováním na veřejnosti a před porotou se počítá a je důležitou součástí komplexní přípravy. V našich sestavách jsou povinné prvky, které z aerobiku vychází, ale jsou doplněny o gymnastickou složku. Bylo zajímavé postavit tým před tuto výzvu, na kterou se samostatně nepřipravujeme. O to větší mám radost z jejich úspěchu. Všem patří velká pochvala a poděkování rodičům, kteří soutěže absolvují společně s dětmi,“ uvedla trenérka BK Otrokovice Barbora Karlíková.
Pozornost poroty na sebe strhla i nejmladší účastnice závodu. Čtyřletá Eliška Vaculová, která v otrokovickém klubu trénuje od letošního září, se vzhledem k nízkému věku nemohla zapsat do žádné z vyhlášených kategorií. Přesto se rozhodla, že se soutěže zúčastní. Za to, jak vše zvládla spolu se staršími dětmi, si od poroty vysloužila zvláštní pochvalu a gratulaci. Klub výborně reprezentovala i Eliška Srnová.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice