Klienti Domova pro seniory Lukov se mohou těšit na cvičební stroje pro udržení kondice

20.05.2021 12:40

ZLÍNSKÝ KRAJ – Šest nových cvičebních strojů bude umístěno na zahradě Domova pro seniory Lukov v rámci investičního záměru, který schválili radní Zlínského kraje.
„Naváže se tím na loni dokončenou revitalizaci zahrady Domova pro seniory Lukov. Cvičební pomůcky jsou velmi důležitou součástí rehabilitace. Budou pomáhat udržovat klienty domova v kondici a posilovat jejich dobrý pocit při aktivním pohybu. Jelikož klientům domova velmi chybí původní altán k pobytu venku, bude součástí akce také vybudování altánu nového, který vyhoví všem bezpečnostním požadavkům,“ uvedl radní Zlínského kraje Zbyněk Fojtíček, zodpovědný za oblast krajských investic.
Mezi novými cvičebními stroji budou například trenažery pro vozíčkáře pro procvičování pohyblivosti ramen, loktů, zápěstí a prstů, pochůzková rampa se schody či rotopedy s lavičkou pro dvě osoby.
„Akce by měla být realizována ještě letos. Náklady dosáhnou 1,495 milionu korun, částečně (částkou 357 tisíc korun) budou kryty z dotace fondů EU v rámci programu Operačního programu Zaměstnanost,“ doplnila Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj