Kino Nadsklepí bude dva dubnové dny patřit obdivovatelům Harryho Pottera

31.03.2022 11:45

KROMĚŘÍŽ - Těm, kteří hltají, obdivují a milují příběhy o malém, respektive mladém žákovi bradavické školy čar a kouzel, je určený dvoudenní potterovský filmový maraton. Promítání všech dílů filmové série o Harrym Potterovi 1. a 2. dubna v kině Nadsklepí doplní doprovodný program.
„Na své si přijdou nejen diváci, kteří mohou v promítacím sále kina zhlédnout osm filmů v originálním znění s titulky, ale také soutěživci, sběratelé či majitelé kostýmů z čarodějnické série, kteří v ostatních prostorách kina najdou zábavu i poučení,“ řekla místostarostka Daniela Hebnarová.
V pátek 1. dubna jsou na programu první čtyři díly: Harry Potter a Kámen mudrců (začátek v 17 hodin), Harry Potter a Tajemná komnata (začne v 19.45 h), Harry Potter a vězeň z Azkabanu (začátek ve 22.45 h) a Harry Potter a Ohnivý pohár (v 1.15 h). V sobotu 2. dubna začne promítání opět v 17 hodin, a to dílem Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Princ dvojí krve přijde na řadu v 19.30 hodin, ve 22.15 pak začne projekce filmu Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 a poslední potterovský snímek Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 začne 45 minut po půlnoci.
„Po oba dny bude návštěvníkům k dispozici stylový fotokoutek a v bufetu bude připraveno speciální potterovské menu. Vítáni budou návštěvníci v některém z kostýmů z Harryho Pottera, ovšem není to podmínkou. Navíc v rámci sobotního programu bude probíhat Harry Potter kvíz, takže znalci mohou předvést své umění a vyhrát některou ze zajímavých věcných cen, které věnovaly společnosti Imago.cz a Film Legends Museum Kroměříž,“ doplnil vedoucí kina Radek Neuman.
Firma Imago.cz bude mít ve foyer kina v sobotu odpoledne prodejní stánek s licencovanými předměty včetně těch souvisejících s filmy o Harry Potterovi.
Vstupné na oba dny stojí 350 korun, jednodenní vstupenka (tj. pouze pátek nebo sobota) pak 200 korun. Pro majitele dvoudenní permanentky je v ceně také účast v kvízu, startovné pouze na kvíz bez filmových projekcí je 100 korun. „K účasti v kvízu je nutné se v každém případě z kapacitních důvodů předem zaregistrovat na e-mailové adrese kino@dk-kromeriz.cz,“ zdůraznil Neuman.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městská úřad Kroměříž