Ke zlepšení cestovního ruchu v kraji přispělo i hejtmanství vouchery pro zaměstnance v první linii

15.10.2022 15:20

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem 2 488 voucherů v celkové hodnotě 8,7 milionu korun, které jim Zlínský kraj věnoval jako poděkování za nasazení a obětavost při zvládání pandemie covid-19, uplatnili od loňského září do letošního června zaměstnanci zdravotních a sociálních služeb ve vybraných hotelech a penzionech Zlínského kraje.
„Společně se statutární náměstkyní Hanou Ančincovou a náměstkyní Olgou Sehnalovou jsme v loňském roce vytvořili nový dotační program, jehož cílem bylo podpořit turismus ve Zlínském kraji po jeho útlumu způsobeném pandemií covid-19 a zároveň vyjádřit za celé vedení kraje poděkování našim pracovníkům ve zdravotnictví a sociálních službách, kteří v první linii projevili zvýšené úsilí při zvládání pandemie,“ uvedl náměstek hejtmana Lubomír Traub, zodpovědný za strategický rozvoj kraje, dotace a cestovní ruch.
„Provozovatelé hotelů a penzionů, kteří projevili zájem podílet se tímto způsobem na poděkování zaměstnancům zdravotních a sociálních služeb, tak mohli vloni předložit svoji žádost o dotaci do programu s názvem Voucher odměna pro zaměstnance, podpora cestovního ruchu,“ sdělila Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.
Do projektu se nakonec zapojilo 77 ubytovacích zařízení. V nich měli odměnění pracovníci zdravotních a sociálních služeb možnost použít voucher v hodnotě 3 500 korun. Uplatnit jej mohli na nocleh a veškeré doprovodné služby, a to v období od 1. září 2021 do 30. června 2022. Provozovatelé voucher přijali, snížili cenu poskytnutých služeb o hodnotu voucheru a následně požádali Zlínský kraj o úhradu uplatněných voucherů v rámci přidělené dotace.

„I díky tomu se nám ve Zlínském kraji podařilo cestovní ruch opět nastartovat a dostat jej zpět na čísla a hodnoty z období před covidem,“ zhodnotil náměstek Lubomír Traub.

Text a foto: Vlastimil Langer
Zdroj: Zlínský kraj