Ke zdravotnímu středisku v Baťově vede nový chodník

01.12.2021 14:17

OTROKOVICE - Bez nerovností a vyviklaných kachliček je chodník podél třídy T. Bati v Baťově v Otrokovicích. Ke zdravotnímu středisku a do areálu TOMA se lidé dostanou po novém chodníku od autobusového nádraží.
„Opraven je tak další velký úsek z celkové sítě městských chodníků. Oprava byla náročná. Vzhledem k existenci vzrostlých stromů bylo nutné zachovat a ošetřit kořenový systém, což si vyžádalo ve zvýšené míře ruční práce,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.

Páteřní chodníky podél hlavní silnice trpěly nerovnostmi, které působily potíže zejména lidem s omezenou schopností pohybu a rodičům s kočárky. Vedení města proto rozhodlo o jeho rekonstrukci.
„Jedná se o frekventovaný chodník vedoucí ke zdravotnímu středisku a nádraží, kde je potřeba zajistit bezproblémový průchod. Postupnými kroky pracujeme na opravách chodníků, kterými chceme zajistit bezbariérový průchod městem. Při celkovém objemu čítajícímu přibližně sedmdesát kilometrů chodníků to není záležitost, kterou bychom vyřešili hned nebo v jednom roce. Přesto ročně opravíme celkově přibližně 2 000 m2 chodníků v různých částech města,“ přiblížila starostka města Otrokovice Hana Večerková.

V rámci rekonstrukce chodníku bylo odstraněno stávající souvrství chodníku, tedy humózní vrstvy, betonové plochy, živičný povrch i silniční a chodníkové obruby. Rozebranýmateriál byl odvezen k dalšímu využití nebo recyklaci. Nový povrch je proveden z šedé zámkové dlažbyvčetně prvků pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. Kompletní rekonstrukce si z městského rozpočtu vyžádala něco málo přes dva miliony korun.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice