Kapka naděje předala dětskému oddělení Uherskohradišťské nemocnice vybavení za téměř milion korun

17.09.2021 14:57

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice přivítalo ve středu 15. září zakladatelku a prezidentku Nadačního fondu Kapka naděje Vendulu Pizingerovou. Za doprovodu ředitele nadace Jana Fischera a zástupce společnosti Jablotron Jana Šlesingera oficiálně předali dětskému oddělení přístroje, vybavení a pomůcky za téměř jeden milion korun.

„S Uherskohradišťskou nemocnicí spolupracujeme skoro deset let, v minulém roce nebylo vzhledem k situaci možné uskutečnit osobní setkání, o to víc jsme se na malé pacienty těšili. Moc rádi se sem vracíme, na Moravě je krásně,” sdělila Vendula Pizingerová, prezidentka nadačního fondu.
“Na dětské a novorozenecké oddělení bylo možno díky štědrým nadačním příspěvkům v loňském a letošním roce pořídit infuzní pumpy, kojenecké váhy, pulsní oxymetry, odsávačky, ale i testy pro psychodiagnostiku, respirační roušky či inovativní resuscitační sadu pro stabilizaci novorozenců ihned po porodu. Součástí daru byly také lineární dávkovače, na jejichž nákupu se finančně podílela společnost Jablotron Security, která patří mezi dlouhodobé podporovatele Kapky naděje,” připomněla tisková mluvčí nemocnice Lucie Sedláčková.

„Díky pravidelné pomoci od Nadačního fondu Kapka naděje se nám daří neustále zlepšovat péči a zvyšovat komfort našich nejmenších pacientů. Nadace naší nemocnici velmi pomohla i v náročném období pandemie, kdy nám bez váhání poskytla respirační roušky. Moc si této spolupráce vážíme a všem lidem v nadaci patří za jejich práci velké poděkování,“ dodal Petr Sládek, předseda představenstva a ředitel Uherskohradišťské nemocnice.

Zástupci Kapky naděje si během návštěvy prohlédli dětské oddělení a hospitalizované pacienty potěšili předáním oblíbených hraček. Nadační fond pojí s Uherskohradišťskou nemocnicí letitá úspěšná spolupráce, o jejímž dalším pokračování jsou všichni účastníci slavnostního předání nadále přesvědčeni.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Uherskohradišťská nemocnice