Kalendář města na rok 2023 představuje známá místa a události v netradiční podobě

30.10.2022 15:57

KROMĚŘÍŽ - Nástěnný kalendář, který vydalo město Kroměříž na rok 2023, na fotografiích ukazuje známá městská zákoutí a zachycuje některé oblíbené akce a události, které se tu konají. To vše v podobě navozující nostalgii minulosti – Kroměříž si totiž v roce 2023 připomene 760 let trvání města.
„Nástěnné kalendáře jsou oblíbeným upomínkovým předmětem, který si návštěvníci z Kroměříže odvážejí. Oblíbili si je i Kroměřížané, kalendář pořizují například jako vánoční dárek. Doufám, že se bude líbit,“ řekl starosta Tomáš Opatrný.
„Autorem obrázků i grafického zpracování je radniční fotograf a grafik Luděk Ovesný. Jeho záměrem bylo prostřednictvím netradičního barevného zpracování propojit současné fotografie s historií a navodit nostalgickou atmosféru odkazující na významná výročí, která si Kroměříž v roce 2023 připomene. Kromě 760 let svého trvání je to 25 let od zápisu Arcibiskupského zámku a zahrad na seznam UNESCO, 330. výročí narození hudebního skladatele P. J. Vejvanovského, 150. výročí narození malíře Maxe Švabinského, 140. výročí narození dirigenta Václava Talicha a další,“ sdělil Jan Vondrášek, kroměřížský tiskový mluvčí.
Nástěnný kalendář města na rok 2023 je od dnešního dne k dostání v Turistickém informačním centru Kroměříž vedle radnice. Zájemci si jej mohou zakoupit za 140 korun, cena zůstává stejná jako v předchozím roce.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městský úřad Kroměříž