K záchraně zraněného řidiče použili hasiči hydraulické vyprošťovací zařízení

10.02.2022 16:12

TRNAVA – K dopravní nehodě, při níž osobní automobil havaroval do koryta potoka Trnávka u obce Trnava na Zlínsku, vyjížděli dnes před polednem zlínští profesionální hasiči. Zraněného řidiče museli z vozidla vyprostit.
„Nehoda nám byla ohlášena v 11:41 hodin. Oznamovatel nám sdělil, že ve vozidle je zaklíněná osoba. K nehodě byla vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z centrální požární stanice Zlín. Před vyproštěním řidiče jsme museli zajistit automobil proti dalšímu pohybu. Potom jsme s pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení odstranili z automobilu několik konstrukčních částí. Následně jsme zraněného řidiče vynesli na páteřní desce a předali do péče zdravotníků,“ popsal zásah hasičů Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
K vytažení vozidla z koryta potoka si velitel zásahu vyžádal příjezd vyprošťovacího automobilu z požární stanice Otrokovice. Na místě nehody byly všechny základní složky integrovaného záchranného systému.

Zdroj a foto z místa nehody: HZS Zlínského kraje