K požáru chaty ve Vsetíně vyjely tři jednotky hasičů

26.01.2022 13:47

VSETÍN - V časných ranních hodinách dnes hořela chata v místní části Ohýřov ve Vsetíně, nikdo nebyl zraněn, výše škody a příčina požáru je v šetření hasičů a Policie České republiky.
„Hlášení o požáru chaty jsme přijali v 03:52 hodin. Oznamovatel nám sdělil, že vidí plameny. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Vsetín a jednotkám dobrovolných hasičů ze Vsetína a Jablůnky,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Od příjezdové cesty k chatce museli hasiči v délce asi 200 metrů provést dálkové vedení. „Abychom se k chatce dostali, museli jsme prostříhat dva ploty. Hasiči v dýchacích přístrojích dvěma útočnými proudy vody C oheň uhasili. V chatce nebyla nalezena žádná osoba. Část chatky jsme z hlediska bezpečnosti zásahu museli strhnout,“ dodal Roman Žemliučka.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje