K očkování proti covid-19 se již mohou registrovat zájemci od 12 let. Nově lze změnit termín druhé dávky vakcíny

01.07.2021 08:53

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ve Zlínském kraji bylo k 29. červnu vyočkováno celkem 425 855 dávek vakcín. Ukončené očkování proti onemocnění covid-19 má v kraji už 169 039 osob. Od 1. července se mohou k očkování registrovat také nezletilí ve věku 12 až 15 let. Registraci lze provést jednoduše přes https://registrace.mzcr.cz/

„U očkování osob ve věku 12 až 15 let musí být přítomný jeden ze zákonných zástupců. U dané věkové skupiny je nezbytné, aby byl na očkovacím místě k dispozici pediatr nebo praktický lékař pro děti a dorost. Ve Zlínském kraji to bude možné na 6 očkovacích místech. Pro kolektivní imunitu je důležité, aby se očkovalo co nejvíce lidí. Očkování významně snižuje riziko šíření onemocnění covid-19,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Očkování osob ve věkové kategorii 12 až 15 let ve Zlínském kraji bude možné na těchto očkovacích místech:
Krajská nemocnice Tomáše Bati Zlín
Uherskohradišťská nemocnice
Vsetínská nemocnice
Kroměřížská nemocnice
IVF Luhačovice (Zdravotní středisko)
Medical plus s.r.o., Uherské Hradiště (budova Residence Hradební - naproti OD Billa).

Nově si mohou zájemci o očkování zkrátit interval mezi první a druhou dávkou vakcíny. Domluvit si změnu termínu mohou lidé na lince 1221. „Změna termínu druhé dávky může pomoci těm, kdo už mají naplánovanou dovolenou nebo jinou neodkladnou záležitost. Ale této možnosti by měli lidé využívat co nejméně. Změna termínu totiž může zkomplikovat koordinaci očkování na jednotlivých očkovacích místech,“ doplnil hejtman Radim Holiš.

Další přehledné informace k očkování najdou zájemci na stránkách Zlínského kraje: https://www.kr-zlinsky.cz/informace-k-ockovani-proti-covid-19-cl-5064.html.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj