Požár kuchyně v napajedelském bytě způsobilo vznícení potravin

30.10.2020 12:26

NAPAJEDLA – Škodu za 150 tisíc korun způsobil ve čtvrtek 29. října požár kuchyně jenoho z bytů v ulici Nábřežní c Napajedlích na Zlínsku. Jedna osoba se nadýchala zplodin hoření a museli se o ni postarat přivolaní zdravotníci.
„V 15:31 hodin přijalo krajské operační středisko HZS kraje informaci o požáru v kuchyni jednoho z bytů na ulici Nábřeží v obci Napajedla na Zlínsku. K události byly okamžitě vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Otrokovice a Zlín, a také dobrovolné jednotky obcí Babice a Napajedla,“ informoval Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje. 

Po příjezdu na místo a provedení prvotního průzkumu hasiči zjistili, že došlo k požáru na sporáku v kuchyni a k jeho následnému rozšíření na digestoř a část kuchyňské linky. Okamžitě proto natáhli jeden útočný proud a v dýchací technice požár velmi rychle lokalizovali a likvidovali. Za použití přetlakové ventilace byl následně byt odvětrán.
„Podle informací vyšetřovatele hasičů bylo příčinou požáru vznícení potravin. Prvotním odhadem byla výše škody stanovena na 150 tisíc korun. Díky rychlému zásahu se podařilo uchránit další hodnoty bytu ve výši minimálně dva miliony korun,“ řekl Pavel Řezníček.

K události velitel zásahu povolal také posádku zdravotnické záchranné služby kvůli kontrole jedné osoby, u které bylo podezření na nadýchání zplodinami hoření.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje