K autobusovému nádraží v Otrokovicích se lidé dostanou snáze

08.10.2021 07:05

OTROKOVICE - Po novém chodníku podél hlavní cesty vedoucí od křižovatky u obchodního domu k autobusovému nádraží se již brzy projdou lidé v Baťově. Rekonstrukce vyjde radnici na 1,2 mil. korun a oprava potrvá do konce listopadu.

„Současnou úpravu povrchu tvoří chodník z dlažby a silniční obrubníky lemující komunikaci. Chodník je navržen ve stávajícím směrovém vedení, přičemž v souvislosti s opravou bude provedeno i ošetření stromů. Nový povrch bude ze zámkové dlažby. Na stávající práce naváže další etapa, která opraví úsek chodníku od přechodu pro chodce ke zdravotnímu středisku,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.
 „Postupnými kroky pracujeme na údržbě města a jeho pohodlné průchodnosti. Aktuálně opravovaný úsek usnadní cestu zejména těm, co míří od autobusového nádraží do areálu TOMA. Obejdou se tak bez přecházení silnice. Opravu chodníku ke zdravotnímu středisku vnímám jako nutnou vzhledem jeho vytíženosti i stavu. Do střediska míří často lidé s omezenou schopností pohybu i rodiče s kočárky. Je proto nutné, aby měli zajištěn snadný a bezbariérový přístup,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Aktuálně se v Baťově opravuje i úsek silnice v ulici K. Čapka. Zde dojde k položení nového povrchu. Z tohoto důvodu bude od 12. října úsek zcela uzavřen a vozidla budou muset využít náhradní trasu po třídě T. Bati.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice