Jurkovičova rozhledna zahájí jubilejní desátou sezonu

30.03.2022 07:11

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm se ve své jubilejní desáté sezoně otevírá v sobotu 2. dubna. „Krásná dřevěná rozhledna na Karlově kopci nad městem bude otevřena v dubnu o víkendech a svátcích (při pořadu Velikonoce na Valašsku bude otevřena i v pondělí 18. dubna.) vždy od 9 do 17 hodin. Od května bude rozhledna otevřena denně od 9 do 17 hodin, o prázdninách se pak otevírací doba posune až do 18. hodiny,“ informoval Marek Havran z rožnovské radnice.
Procházka k rozhledně, která byla otevřena v roce 2012 a nachází se ve výšce 480 metrů nad mořem, je tak opět zajímavým tipem na výlet. V sobotu 7. května se uskuteční na Jurkovičově rozhledně oslava 10 let od jejího otevření a těšit se můžeme na komentované prohlídky s autorem projektu stavby rozhledny, cimbálovou muziku nebo aktivity pro děti.

„Na Jurkovičovu rozhlednu se lze dostat několika směry. Asi nejčastěji využívaná je cesta od velkého parkoviště muzea u Mlýnské doliny – od lávky přes dřevěný mostek nad parkovištěm, dále nahoru do kopce po zelené turistické značce, cesta trvá cca 30 minut a dá se projít i s kočárkem. K rozhledně se dá projít také z areálu Valašské dědiny (pokud je Valašská dědina otevřená),“ sdělil Marek Havran.         

Veškeré informace k Jurkovičově rozhledně včetně technických informací, otevírací doby i fotografií jsou na turistickém webu města zde.

Turistům je v Rožnově pod Radhoštěm k dispozici Turistické informační centrum na Masarykově náměstí, které je v dubnu otevřeno v pracovních dnech od 8.30 do 17 hodin, v sobotu 9-13 hodin. Od května v hlavní sezoně až do konce září je otevřeno od pondělí do pátku 8.30 – 17 a o víkendech 9 - 17 hodin. Veškeré informace k rozhledně, „íčku“ i cestovnímu ruchu obecně najdete na turistickém webu města www.visitroznov.cz, na instagramu zde, případně na facebooku informačního centra zde.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm