Jubilejní barumka zveřejnila zvláštní ustanovení

08.07.2021 14:38

ZLÍN - Necelé dva měsíce zbývají do startu jubilejního 50. ročníku mezinárodní automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín, který se pojede i s diváky v okolí Zlína v termínu 27. až 29. srpna.
V těchto dnech schválila Mezinárodní automobilová federace FIA v Paříži základní dokument rallyv podobě zvláštních ustanovení včetně časového harmonogramu. Na oficiálním webu soutěže jsou k dispozicivšechny potřebné dokumenty.

„Hlavními zápočty zlínské rally jsou tradičně FIA Mistrovství Evropy v rally jezdců a spolujezdců (FIA ERC) a Mistrovství České republiky v rally 2021 (MCR). V evropském šampionátu je barumka čtvrtou soutěží osmidílného seriálu. Soutěž se dále započítává do hodnocení FIA Mistrovství Evropy juniorů (FIA ERC Junior), FIA Mistrovství Evropy juniorů do 27 let (FIA ERC3 Junior) a značkových pohárů Abarth Rally Cup, ClioTrophy by Toksport, Peugeot Rally Cup Czech Republic,“ informoval tiskový mjluvčí rally Roman Ordelt.

Padesátý ročník Barum Czech Rally Zlín měří celkem 786 km a obsahuje 15 rychlostních zkoušek na osmi úsecích v celkové délce 211 km.Celá soutěž se odjede od seznamovacích jízd až po cílovou metu podle nařízení FIA ve čtyřdenním formátu, což na soutěžní týmy a posádky bude klást velkou časovou náročnost.

Servisní  parkoviště najdeme pět v prostorách hlavního partnera rally, společnosti Continental Barum v Otrokovicích, kde se uskuteční již ve čtvrtek 26. srpna v odpoledních hodinách technické přejímky. Předehrou jubilejního ročníku bude v pátek 27. srpna dopoledne kvalifikační RZ a shakedown v Malenovicích, který se pojede  po části klasického úseku Maják. Slavnostní start proběhne v 17 hodin před zlínskou radnicí  ostrým startem bude již pošestnácté v historii soutěže atraktivní Super RZ v nočních ulicích Zlína.
„V sobotu 28. srpna jsou na programu erzety s názvy Březová, Hošťálková, Komárov a legendární Pindula. První etapa včetně páteční Super RZ měří 444 km a obsahuje 127 ostrých kilometrů. Soutěž vyvrcholí v neděli 29. srpna na RZ Halenkovice, Biskupice a Májová. Právě poslední úsek je délkou více než 25 km nejdelší a nejnáročnější RZ v itineráři jubilejní barumky. Nedělní porce čítá 342 km dlouhou trať, rychlostní zkoušky měří celkem 84 km. V cíli soutěže se nejúspěšnější posádky objeví krátce po 17. hodině, na náměstí Míru před radnicí se uskuteční i slavnostní rozdílení cen,“ uvedl Roman Ordelt.

Uzávěrka přihlášek pro soutěžící je stanovena na neděli 8. srpna. Každý soutěžící FIA Mistrovství Evropy (registrovaný a také neregistrovaný) musí vyplnit online verzi přihlášky pro rally na internetové stránce: https://registrations.fia.com/erccze. Všichni soutěžící (FIA ERC a MCR) vyplní přihlášku na internetové stránce: https://www.czechrally.com, zároveň musí vyplnit i servisní formulář ohledně dodatečného místa a dalších požadavků. E-mail pro komunikaci ohledně přihlášek a servisních požadavků je entry@czechrally.com.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Barum Czech Rally Zlín