Jsme bez příjmů, tvrdila rodina úřadům a přitom otec vydělal miliony

28.02.2022 14:43

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Členové rodiny z Uherskohradišťska několik let lhali úřadům. Uváděli, že jsou bez jakýchkoliv příjmů a pobírali tak od státu příspěvky, i když otec podnikal a vydělal miliony. Rodičům a jejich dceři nyní hrozí pobyt za mřížemi.
„V roce 2014 manželský pár po vzájemné domluvě na úřadu práce uvedl, že nemají žádný příjem. Na základě jejich prohlášení jim byl neoprávněně přiznán jak příspěvek na bydlení, tak i na živobytí. Další rok si o stejné příspěvky včetně přídavku na dítě zažádala i jejich dcera, která s nimi bydlí ve společné domácnosti. Až do jara roku 2020 úřadu tvrdili stále to samé, že nemají žádné příjmy,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.
Jenže jak se nakonec ukázalo, rodina přece jen nějaké příjmy měla! „Vyšetřovatelé z oddělení hospodářské kriminality prověřováním zjistili, že o výdělky se staral otec rodiny. Ten obchodoval s kovovým odpadem, a to i přesto, že neměl na tuto činnost vyřízenou živnost. Za uvedené období měl příjem nejméně šest milionů korun. Stát za šest let vyplatil rodině na příspěvcích přes sedm set tisíc korun. Tuto částku musí rodina vrátit,“ sdělila policistka.
Podle mluvčí Mileny Šabatové jsou nyní všichni tři obviněni ze spáchání pokračujícího trestného činu podvod, spáchaného formou spolupachatelství. Na ten zákon pamatuje až pětiletým odnětím svobody. Otec rodiny byl navíc odsouzen za spáchání trestného činu neoprávněné podnikání.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ