Jízdu kánoí po rozvodněné Vsetínské Bečvě zaplatil muž životem

22.06.2020 21:51

HOVĚZÍ – Tři muži a jedna žena ve středním věku se vydali dnes odpoledne ve dvou kánoích po Vsetínské Bečvě. Jeden z nich ale nepřežil.

„Když připluli krátce po půl páté k jezu v Hovězí na Vsetínsku, vyhodnotili, že bude bezpečnější jez obejít. Kánoe přenesli po břehu a nastoupili na ně až pod jezem. Dva muži se po nasednutí vrátili s kánoí kousek blíž k jezu, ale proud je vtáhl, do kánoe se jim nabrala voda, převrátili se a začali se topit,“ uvedla tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Lenka Javorková.

Osádce z druhé kánoe se podařilo dostat z vody jednoho z mužů, kterého odvezla záchranka do vsetínské nemocnice. Druhého muže vytáhli z Bečvy policisté společně s hasiči a záchrankou až dva a půl kilometru od místa tragédie.
„Vzhledem k jeho vážnému stavu přiletěl na místo vrtulník. Záchranáři se pokoušeli muže oživovat, ovšem neúspěšně. Okolnosti nešťastné události vyšetřují vsetínští kriminalisté,“ dodala Lenka Javorková.

Zdroj a foto jezu v Hovězí: Policie ČR