Jiří Jilík zve na přednášky

18.05.2022 11:30

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Luděk Galuška bude v pátek 20. května ve Stupavě přednášet na téma domnělých náhrobních kamenů sv. Metoděje, nalezených občankou Maštalířovou v trati Hroby v Chřibech. Mnohé okolnosti nálezu, od něhož uplynulo 90 let, jsou obestřeny nejasnostmi a mysteriózní záhadou a dořešen není ani původ kamenných zlomků popsaných hlaholicí.

„Milovnice romantičtějších témat zvu 18. května na svoji přednášku do sokolovny v Moravském Písku. Tématem budou dva již zapomenuté milostné příběhy Slovácka. Ten první vypráví o nejslavnějším modelu malíře Josefa Mánesa Verunce Čudové z Bílovic. Druhý pak o vzniku kdysi slavné básnické skladby Galánečka z Ježova a smutném osudu jejího autora Vojtěch Roznera,“ zve publicista Jiří Jilík, člen zlínského Syndikátu novinářů.

Foto: Pořadatelé akcí