Jihovýchodní obchvat Otrokovic výrazně uleví přetížené dopravě v centru města

30.06.2021 10:40

ZLÍNSKÝ KRAJ – Jihovýchodní obchvat Otrokovic, který velmi výrazně uleví přetížené dopravě v centru města, je od úterý 29. června v provozu.

„Tato stavba v délce 3,140 kilometru, navazující na severovýchodní obchvat Otrokovic, je součástí připravovaného tahu dálnice D55, která po svém dokončení umožní komfortní dopravní spojení Olomouce a Břeclavi. Objednatelem stavby za více než 700 milionů korun (bez DPH) bylo Ředitelství silnic a dálnic ČR, zhotovitelem pak firma Eurovia CS, a.s.,“ sdělila krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.

„Jsem velmi rád, že se jihovýchodní ochvat Otrokovic podařilo oproti původnímu předpokladu zprovoznit o tři měsíce dříve, byť zde zatím provoz bude veden pouze v polovičním profilu, konkrétně v pravém jízdním pásu. I to však znatelně uleví dopravní zátěži na silnici I/55, která v rámci republikové silniční sítě dlouhodobě patří k těm vůbec největším,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Radek Doležel, zodpovědný za oblast dopravy.

Během stavby jihovýchodního obchvatu Otrokovic byla výrazně zatěžovaná, a tím pádem i poškozena vozovka v ulici Dr. Beneše v Napajedlech, po níž se převážel stavební materiál a která je ve vlastnictví Zlínského kraje. „Při rozpočtování stavby obchvatu se na tuto skutečnost nemyslelo, ale s ministrem dopravy se nám podařilo vyjednat, že nám stát prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury pošle na opravu poškozené silnice 18 milionů korun. S opravou úseku dlouhého 529 metrů chceme začít již letos v srpnu, celkové náklady dosáhnou téměř 22 milionů korun,“ řekl náměstek Radek Doležel.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj