Jídelna Gymnázia Valašské Klobouky dostane letos novou střechu

26.05.2021 09:20

ZLÍNSKÝ KRAJ – Oprava střechy školní jídelny Gymnázia Valašské Klobouky je předmětem investičního záměru, který schválila Rada Zlínského kraje. Oprava přijde na 1,194 milionu korun.

„Loni v červnu došlo vlivem silných poryvů větru doprovázených intenzivním krupobitím k poškození plechové střešní krytiny budovy školní jídelny. Vlivem těchto deformací i samotného stáří střechy hrozí trvalé poškození dřevěných konstrukcí krovů a případné zatečení do podkroví, interiéru a konstrukce budovy. Je proto nezbytné realizovat opravu střechy,“ vysvětlil radní Zlínského kraje Zbyněk Fojtíček, zodpovědný za oblast krajských investic.

„Stávající plechová krytina střechy tak bude odstraněna včetně všech střešních prvků, následně zde budou provedeny tesařské konstrukce, přelaťování a montáž hladké plechové krytiny s povrchovou úpravou. Nainstalováno bude pět nových střešních oken, jeden vikýř a jeden výlez. Součástí oprav bude oplechování okapů, komínů, svodů a namontování hromosvodu. Oprava střechy by měla proběhnout od června do září letošního roku,“ dodala Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž