Jarní práce na zahrádkách přinesly i požáry

13.03.2022 07:53

HZS ZLÍNSKÉHO KRAJE - Slunečná sobota vylákala občany k zahradním pracím, při kterých použili i otevřený oheň. Jenže všichni ho nezvládli a přidali tak hasičům zbytečnou práci, protože museli v Zlínském kraji od 12:04 hodin do 14:46 hodin vyjíždět k devíti hlášeným požárům trávy. K zranění osob nedošlo.
„Šest výjezdů bylo v okrese Uherské Hradiště, na Zlínsku, Vsetínsku a Kroměřížsku bylo po jednom výjezdu. V jednom případě byla zaznamenána škoda na majetku, a to v městysu Buchlovice na Uherskohradišťsku, kde oheň poškodil oplocení u rodinného domu,“ vyjmenoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
K požárům vyjely nejen jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, ale i 22 jednotek Sboru dobrovolných hasičů obcí.

Zdroj a foto z likvidace požáru trávy: HZS Zlínského kraje