I přes typicky aprílové počasí chystá radnice dětská hřiště na sezónu

26.04.2021 07:35

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Stejně jako každý rok připravuje radnice v dubnu dětská hřiště na sezónu, kdy budou plná dětí, i když jejich revize, kontroly a opravy probíhají po celý rok.
„V průběhu dubna probíhá výměna písku ve všech pískovištích, pryžové dopadové plochy se čistí vodou pod tlakem. Také spravujeme potrhané sítě a plachty na pískoviště nebo aktualizujeme informační cedule,“  uvedl místostarosta Čestmír Bouda.
Již v březnu byl pořízen nový herní multifunkční herní prvek na dětské hřiště v Tůních a přibylo také nové pískoviště. Pro letošní rok radnice chystá revitalizace dětských hřišť Na Východě, ve Štěpnicích, ve Starých Tenicích nebo na sídlišti Mojmír. Také v Míkovicích a Jarošově se ve spolupráci s místními komisemi jedná o umístění nových herních prvků. 
„Město Uherské Hradiště má od roku 2016 zpracovanou aktualizaci koncepce dětských hřišť a sportovišť v Uherském Hradišti. Na základě této koncepce byla již provedena celková modernizace mnoha hřišť (Za Alejí, v Bastionu, Na Splávku, na sídlišti Mojmír, Na Hraničkách, v ul. Zahradní, na Padělkách, v Rybárnách, Pod Lipkami aj.), přičemž dochází k omezení použití dřevěných prvků. Nahrazují je prvky z vysoce kvalitních, odolných a na údržbu méně náročných materiálů,“ doplnil tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma. 
Mluvčí současně upozornil, že mnohé herní prvky ze dřeva jsou aktuálně označeny cedulemi, které upozorňují na jejich nevyhovující stav. Tyto prvky budou buď opraveny, nebo odstraněny a postupně nahrazeny novými. 

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Uherské Hradiště