Hvězdárna zažije invazi robotů

17.09.2021 14:03

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Invazi robotů zažije valašskomeziříčská hvězdárna, která v sobotu 18. září ve dvou termínech – od 14:00 a od 16:00 hodin – uspořádá stejnojmenný program, vhodný zejména pro rodiny s dětmi od 10 let.

„Využijeme při něm známou stavebnici Lego. Roboty ale nebudeme sestavovat podle plánku, nýbrž pomocí rozšířeného počítačového modulu jim vdechneme trochu inteligence, aby byly schopné plnit jednoduché příkazy a zvládnout tak pomyslnou vesmírnou misi,“ předeslal autor programu a odborný pracovník hvězdárny Tomáš Pečiva. 

„Připraveno bude osm robotů, jejichž prostřednictvím se návštěvníci hravou formou seznámí se základy algoritmizace, tedy rozdělením složitého úkolu na jednoduché dílčí úkony. Robota postupně naučí vyhýbat se překážkám, následovat vyznačenou dráhu, rozeznávat barvy a dokonce i mluvit,“ dodal mluvčí hvězdárny Josef Beneš.

Na akci je nutná rezervace na telefonu 571 611 928 nebo na e-mailu info@astrovm.cz. Provést ji lze do pátku 17. září do 12:00 hodin, platná bude až po potvrzení hvězdárnou. Vstupné činí 50 korun pro dospělé a 40 korun pro děti.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Hvězdárna Valašské Meziříčí