Hřiště na Svatováclavské nabízí nové prvky, další se chystají

06.05.2022 15:23

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Sezóna je v plném proudu a město dál pokračuje v opravách a obnově dětských hřišť. Nejnověji byly herní prvky vyměněny na dětském hřišti v ulici Svatováclavské. Děti na hřišti najdou novou trojhoupačku s hnízdem, houpadlo v podobě lištičky, kládovou houpačku i důmyslnou lezeckou stěnu. Novinky budou i na dalších hřištích.
„Ve Svatováclavské schází ještě opravit pískoviště, skluzavku a lavičky, na které dojde v další fázi,“ slíbil místostarosta Čestmír Bouda. 
Na dětském hřišti ve Štěpnicích, za blokem 1165, přibyla houpačka - hnízdo a budou sem instalovány lavičky. „Nové lavičky dlužíme ještě například dětskému hřišti v Míkovicích, netrpělivě čekáme na jejich dodávku,“ dodal místostarosta.
V průběhu jara budou doplněny herní prvky také na další dětská hřiště - točidlo přibude na hřiště v Pastýrně a v ulici Vladislava Vaculky, nejmenší děti se mohu těšit na novou skluzavku na hřišti v Kunovském lese.
„Velkou revitalizaci plánuje město na dětském hřišti v ulici Bedřicha Buchlovana, na sportovním asfaltovém hřišti na Mojmíru vznikne moderní pryžová plocha pro různé typy sportů, a ve fázi příprav je také očekávané nové centrální hřiště ve Smetanových sadech.
Jak město od loňského roku avizuje, vysloužilé dřevěné herní prvky budou postupně demontovány, některé budou nahrazeny letos, některé však později,“ sdělil Jan Pášma, tiskový mluvčí hradišťské radnice.
„Není v našich silách zvládnout všechna hřiště najednou a prosíme tedy o trpělivost. Obracíme se na občany také s prosbou, aby se v případě nalezení závadného herního prvku, který nebyl opraven či demontován, obraceli na odbor správy majetku města, případně aby využili aplikaci Zlepši své město. QR kód  s odkazem na aplikaci se nachází na každém provozním řádu dětského hřiště,“ požádal místostarosta Bouda.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Uherské Hradiště